Sukarinta stovykla paaugliams ,,POLIGONAS"


"POLIGONAS"- savęs išbandymų vieta ir galimybė patirti ryšį su nepagražinta tikrove. "Kas aš esu?" - rūpi paaugliui. Atsakymas savaime gimsta supančioje gamtoje, bendraamžių būryje, karinėse pratybose, tikrame kariniame Rūdininkų poligone.

X

 Kodėl paaugliams naudinga vasaros atostogų metu dalyvauti sukarintoje stovykloje „POLIGONAS“?


Paauglių asmenybei itin svarbus bendravimas su bendraamžiais – taip įgyjami bendravimo įgūdžiai. Paauglys aiškiau suvokia, kas yra jis, kas yra jo draugų komanda. Ieškodami atsakymų į vidinius (neretai skausmingus) klausimus apie savo tapatybę  (kas aš esu, koks aš esu, koks turėčiau būti, kad būčiau populiaresnis, patrauklesnis priešingai lyčiai ir pan.) ir  tirdami savo galimybių ribas paaugliai neretai tas ribas peržengia.


Stovykloje „POLIGONAS“ stovyklautojų dienotvarkė sutvarkyta, atsižvelgiant į paauglių asmenybės ypatumus: mažai „tuščio“ laiko, daug įdomios, aktyvios, prasmingos veiklos. Vadovaujami patyrusių darbe su paaugliais kariškių stovyklos dalyviai mokosi suprasti, ko reikia, kad būrys sėkmingai gyvuotų ir vykdytų bendras užduotis, kodėl bendroje veikloje būtina pagarba vadui/vadovui, kas yra tinkamas bendravimas.


Paauglystė – metas, kai po truputį reikia mokytis paleisti mamos ir tėčio rankas bei iškišti nosį iš saugių vaikystės namų su kompiuterio, mobilių ar išmanių telefonų rojumi, gardžiu mamos maistu ir tėvų paslaugomis ištisą parą. Stovykloje „Poligonas“ mokomasi gyventi be virtualaus pasaulio, be galimybės paverkti mamai telefonu, tačiau atrandamas gebėjimo pasikliauti savimi ir šalia esančiu bendraamžiu džiaugsmas.


Kokių sunkumų paauglys gali patirti sukarintoje stovykloje „POLIGONAS“?


Per šešerius stovyklos gyvavimo metus išryškėjo keletas sunkumų, kuriuos dažniausiai patiria pernelyg tėvų, ypač mamų, lepinami paaugliai. Šiems paaugliams stinga įgūdžių pasirūpinti savimi: pasikloti lovą, išsiplauti indus, suvokti, kada persivilkti švarius drabužius. Kitas sunkumas – bendravimo įgūdžių su bendraamžiais stoka, nes tikrą bendravimą atstoja „bendravimas“ su kompiuteriu ar išmaniaisiais įrenginiais. Trečias dalykas, kuris iš pradžių gali sukelti sunkumų kai kuriems paaugliams, - tai atradimas, kad pasaulis nesisuka apie juos.


Kam tinka sukarinta vasaros stovykla?


Sukarintoje vasaros stovykloje paaugliams naudinga praleisti laiką bet kuriam paaugliui. Energingam ir ramiam, labai socialiam ir uždaresniam, merginai ir vaikinui – visiems bus įdomu ir linksma. Paaugliai grįš kupini įspūdžių, aktyviai pailsėję, sužinoję daug karybos ir išgyvenimo paslapčių, patyrę sunkiai įsivaizduojamų įspūdžių.


Atsargiau šią stovyklą turėtų rinktis tie, kurie turi rimtų sveikatos problemų. Apie tai reikėtų klausti savo šeimos gydytojo. Juolab kad į stovyklą būtina atvežti gydytojo išduotą sveikatos pažymą.


Stovykla „POLIGONAS“ – savanoriškai nusprendusių praleisti savo atostogų laiką paauglių vieta. Tad nevertėtų prievarta siųsti vaikų, siekiant juos nubausti už nepaklusnumą tėvams, blogą mokymąsi ar nepagarbų elgesį. Sukarinta vasaros stovykla nėra antisocialių paauglių perauklėjimo vieta.